Wybraliśmy najlepsze leki na stawy, kolana, barki i szyję.

Najczęściej bóle stawów (artretyzm) pojawiają się wraz z wiekiem. Ten nieprzyjemny symptom może być oznaką poważnej choroby lub następstwem urazu, który wystąpił w przeszłości. W tym przypadku leczenie powinno rozwiązać problem bólu stawów. Przy rozpoczęciu leczenia należy najpierw skonsultować się ze specjalistą, który zdiagnozuje przyczynę i zaleci dalsze działania. Aby chwilowo zmniejszyć dyskomfort i stan zapalny wywołany bólem stawów, lekarze zazwyczaj przepisują środki przeciwbólowe. W przypadku dłuższego stosowania środków przeciwbólowych zalecają oni pacjentom stosowanie naturalnych kremów, maści lub naturalnych suplementów diety, takich jak Acuraflex.

LEKI PRZEPISYWANE NA UMIARKOWANY BÓL STAWÓW

U pacjentów z umiarkowanym bólem stawów zaleca się przyjmowanie paracetamolu i najniższej skutecznej dawki analgetycznej NLPZ, aczkolwiek w możliwie najkrótszym przedziale czasowym. Leki farmaceutyczne są przyjmowane przez krótki czas, gdyż w dłuższej perspektywie mogą szkodliwie wpływać na działanie organizmu, a w szczególności na żołądek. Jeżeli bólowi stawów towarzyszy stan zapalny lub obrzęk, pacjent otrzymuje przeciwzapalne dawki niesteroidowych leków przeciwreumatycznych z inhibitorami pompy protonowej (PPI) w celu ochrony żołądka.

Obecnie pacjenci są bardziej świadomi zagrożeń związanych z przyjmowaniem leków przeciwreumatycznych i przeciwbólowych przez dłuższy czas. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku samoleczenia bez nadzoru lekarza, które może powodować skutki uboczne, np. problemy z żołądkiem. Leki przeciwreumatyczne, paracetamol i środki przeciwbólowe działają bardzo korzystnie na organizm człowieka w przypadku krótkotrwałego stosowania pod nadzorem lekarza. Mogą one w szybki i skuteczny sposób poradzić sobie z ostrym bólem stawów, mięśni, itp.

Z drugiej strony, jeśli chodzi o przewlekły ból stawów, mięśni, kończyn, rwy kulszowej lub zapalenie stawów, konieczne jest zastosowanie długoterminowej terapii. Taka terapia powinna być prowadzona przez dłuższy okres i nie powinna wywoływać skutków ubocznych. W tym przypadku duże korzyści przynosi stosowanie naturalnych suplementów diety, maści, żeli i kremów, takich jak Acuraflex. Środek ten jest najbardziej skuteczny w przypadku stosowania zestawu Acuraflex® (kapsułki + krem).

LEKI PRZEPISYWANE W PRZYPADKU OSTREGO BÓLU STAWÓW

W przypadku ostrego bólu stawów podaje się mieszankę preparatów tramadolowych i paracetamolowych. W tym przypadku lekarze zalecają ostrożne stosowanie tego typu leków, biorąc pod uwagę czas trwania terapii.

Przy ostrych bólach stawów skuteczność wykazały leki w postaci preparatów, takich jak żele, maści i kremy (np. ibuprofen, voltarol itp.). Stosuje się je bezpośrednio na bolące miejsce (staw lub mięsień), kilka razy dziennie przez określony czas. Oczywiście przy stosowaniu tego rodzaju leków obowiązuje ta sama zasada, aby nie stosować ich przez dłuższy czas ze względu na ewentualne szkodliwe działanie na organizm. Jeśli terapia ma być prowadzona przez dłuższy czas, to najczęściej przepisywany jest zestaw Acuraflex® (kapsułki + krem).

LEKI PRZEPISYWANE W PRZYPADKU NIEZWYKLE SILNYCH BÓLÓW STAWÓW

W przypadku skrajnie silnych bólów stawów lub stanów zapalnych można zastosować terapię blokującą (składającą się wyłącznie z kortykosteroidów lub kortykosteroidów z innymi preparatami). Tego typu terapię można stosować maksymalnie 3 razy do roku.

NATURALNE LEKI NA BÓLE STAWÓW

Większość ludzi nie zwraca wystarczającej uwagi na zdrowie swoich kości i stawów, ignorując przede wszystkim pierwsze objawy kliniczne bólu stawów i ich nieprawidłowe funkcjonowanie. Problemy te nie są uznawane za chorobę, jednak właściwe podejście do wczesnych objawów w młodym wieku pomaga w utrzymaniu zdrowych stawów w podeszłym wieku.

Leczenie bólu stawów za pomocą ziołowych i naturalnych środków jest znane od tysięcy lat. Obecnie rozwój nowoczesnych technologicznych procesów produkcyjnych zaowocował wyższą jakością pozyskiwania aktywnych składników roślinnych, co ma znaczący wpływ m.in. na jakość naturalnych środków leczniczych i ich skuteczność.

Skuteczne i wysokiej jakości leki naturalne niosą ze sobą wiele korzyści, m.in:

 • skuteczność w leczeniu objawów i niektórych chorób
 • znacznie mniej skutków ubocznych
 • mogą być przejmowane przez długi czas bez negatywnych skutków dla organizmu
 • gdy przyjmujemy zioła, minerały, witaminy i antyoksydanty w odpowiednim i optymalnym zakresie, pomagają nam w leczeniu wielu chorób i objawów
 • zakup w domu lub w aptece
 • dostawa do domu
 • zakup bez recepty
 • dyskretny zakup

Istnieje wiele badań naukowych, które potwierdzają skuteczność działania ziół, witamin i minerałów na zdrowe stawy i kości, bóle stawów i mięśni, itp. Naturalne leki na bóle stawów i zdrowe kości występują w różnych formach. Najczęściej stosuje się kremy, maści, oleje i naturalne suplementy w postaci kapsułek, tabletek lub proszku.

RÓŻNICA MIĘDZY LEKAMI NATURALNYMI A INNYMI LEKAMI NA BÓLE STAWÓW

Powszechnie wiadomo, że na bóle stawów i mięśni przepisuje się takie leki jak paracetamol, brufen, czy voltaren. Większość z tych leków nie może być przyjmowana przez dłuższy czas z powodu ich szkodliwego wpływu na żołądek, a niekiedy na cały organizm.

Z drugiej strony, z powodu wyżej wymienionych powodów i szkodliwości leków, coraz więcej ludzi sięga dziś po naturalne środki na bóle stawów, mięśni i kości. Wysokiej jakości suplementy naturalne są równie skuteczne i na ogół nie powodują szkodliwych następstw dla żołądka i organizmu. Można je zatem przyjmować bez skutków ubocznych przez dłuższy czas, co jest ich największą zaletą.

Warto zaznaczyć, że przyjmowanie naturalnych leków ma sens tylko wtedy, gdy są one naprawdę skuteczne. Skuteczne naturalne suplementy na bóle stawów, zdrowe kości i mięśnie nie są popularne, dlatego warto kupować je zgodnie z zaleceniami.

JAK ZNALEŹĆ NAJLEPSZE NATURALNE LEKI NA STAWY I BÓLE STAWÓW?

Istnieje niepisana zasada, że produkty wyższej jakości są produkowane w UE lub w jednym z zachodnich krajów UE, ze względu na surowe przepisy i lepsze kontrole jakości. Liczba naturalnych składników w formule jest istotnym czynnikiem. Naturalne suplementy zawierające m.in. kurkumę okazały się niezwykle skuteczne w leczeniu bólów stawów i mięśni. Ważne jest również to, czy producent oferuje opcję zakupu zestawu kremów i kapsułek. Krem działa miejscowo z zewnątrz, bezpośrednio na bolesne, obrzęknięte lub zranione miejsce, podczas gdy kapsułki powinny działać wewnętrznie, przez długi czas oraz aktywnie wspomagać kości, stawy i mięśnie. W praktyce, kiedy Twoje myślenie jest pozytywne, działanie w ten sposób jest bardzo logiczne.

Terapia polegająca na jednoczesnym działaniu zewnętrznym i wewnętrznym (np. Acuraflex) jest obecnie uważana za najnowocześniejsze podejście do leczenia bólu stawów, mięśni, itp. Jedyne o czym należy pamiętać, to aby zakupić krem i kapsułki od tego samego producenta, który wskazał, iż są to leki naturalne o charakterze uzupełniającym, tzn. stosowanie ich w tym samym czasie wzmacnia ich działanie bez niepożądanych skutków ubocznych. Nutrilago® to znany producent leków naturalnych, który jako pierwszy z powodzeniem zastosował tę (wewnętrzno-zewnętrzną) metodę leczenia naturalnego.

 

NAJLEPSZE NATURALNE LEKI NA STAWY BEZ RECEPTY

 

Istnieją różne tabletki, kapsułki, maści i kremy na stawy, które można kupić bez recepty. Przed przyjęciem jakichkolwiek leków bez recepty na stawy, mięśnie, kości lub chrząstki, należy skonsultować się z lekarzem.

1. Nutrilago® ACURAFLEX kapsułki i zestaw kremów

lijek za zglobove

Cena za zestaw Acuraflex wynosi 195,50 PLN.

Nutrilago® ACURAFLEX KAPSUŁKI *****

tablete za zglobove

 • Pierwszy wybór dla większości nabywców cierpiących na objawy bolesnych stawów i mięśni, zesztywnienie, zużytą chrząstkę, ból rwy kulszowej i zapalenie stawów.
 • Dla uzyskania optymalnych rezultatów najlepiej jest stosować zestaw Acuraflex® (kapsułki i krem).
 • Nutrilago® ACURAFLEX® jest również niezwykle skuteczny w przypadku innych problemów zdrowotnych.
 • Sprawdzony, skuteczny i bezpieczny produkt, jeżeli jest stosowany zgodnie z zaleceniami producenta.
 • Składa się z maksymalnie 11 aktywnych ekstraktów roślinnych, co czyni go liderem na rynku
 • Zestaw ACURAFLEX® Nutrilago® jest obecnie najbardziej nowoczesnym podejściem do leczenia bolących stawów, mięśni, rwy kulszowej…
 • Zawartość opakowania (60 kapsułek) wystarcza na 30 dni leczenia (2 kapsułki dziennie).
 • Efekty wzrastają wykładniczo przy dłuższym stosowaniu
 • Dostępne w sprzedaży na oficjalnej stronie ACURAFLEX® acuraflex.pl
 • Można łatwo kupić bez recepty
 • Cena za 1 opakowanie, 60 kapsułek (11 aktywnych składników) wynosi 125 PLN.

 

SKŁADNIKI KAPSUŁEK ACURAFLEX®:

 1. Wyciąg z Kurkumy, 95% Kurkumina
 2. Wyciąg z kadzidłowca (Boswellia serrata), AKBA
 3. Wyciąg z czarnego pieprzu, Piperyna
 4. Chondroityna
 5. Glukozamina
 6. Witamina C ( L-askorbinowa)
 7. Witamina D ( D3 -holekalcyferol).
 8. Witamina B6 (pirydoksyna)
 9. Witamina B1 (tiamina)
 10. Magnez
 11. Wapń

 

Nutrilago® ACURAFLEX KREM *****

 • Bardzo silne działanie
 • Pierwszy wybór większości konsumentów cierpiących na objawy bolesnych stawów i mięśni, sztywność, zużyte chrząstki, rwę kulszową i zapalenie stawów.
 • Dla uzyskania optymalnych rezultatów, najlepiej jest stosować jednocześnie zestaw Acuraflex® (kapsułki i krem).
 • Nutrilago® ACURAFLEX® jest bardzo skuteczny w przypadku innych problemów zdrowotnych.
 • Sprawdzony, skuteczny i bezpieczny produkt, jeżeli jest stosowany zgodnie z instrukcjami producenta.
 • Składa się z nawet 13 aktywnych ekstraktów roślinnych, co czyni go liderem na rynku.
 • Zestaw ACURAFLEX® Nutrilago® jest obecnie najbardziej innowacyjnym podejściem do leczenia bolesnych stawów, mięśni, rwy kulszowej…
 • Najlepiej sprawdza się w przypadku jednoczesnego stosowania z kapsułkami Acuraflex.
 • Dostępne w dużym i praktycznym opakowaniu o pojemności 100 ml.
 • Najlepiej sprawdza się w przypadku jednoczesnego stosowania z kapsułkami Acuraflex.
 • Dostępny w sprzedaży na oficjalnej stronie ACURAFLEX® acuraflex.pl
 • Można łatwo kupić bez recepty
 • Opakowanie zawiera 100 ml.
 • Cena za 1 opakowanie 100 ml (13 aktywnych składników) wynosi 105 PLN.

 

SKŁAD KREMU ACURAFLEX®

 1. olej z korzenia kurkumy długiej (Curcuma Longa)
 2. olej z korzenia imbiru lekarskiego (Zingiber officinale)
 3. olej z liści eukaliptusa gałkowego (Eucalyptus globulus)
 4. Aloe Barbadensis leaf juice
 5. wyciąg z owoców pieprzowca owocowego (Capsicum Frutescens)
 6. mentol
 7. kamfora
 8. olej z liści golterii rozesłanej (Gaultheria procumbens)
 9. olej z nasion rzepaku (Brassica campestris)
 10. guma z akacji katechu (Acacia catechu)
 11. olej z nasion migdałowca pospolitego (Prunus Amygdalus Dulcis)
 12. olej z nasion jojoba (Simmondsia Chinensis)
 13. witamina E (tokoferol)

 

2. 4FLEX ****

 • Zawiera kolagen Fortigel®
 • Zalecany po złamaniach, skręceniach
 • Łagodzi dolegliwości typowo stawowe, takie jak: nawykowe zwichnięcia barku, łokieć tenisisty, problemy ze stawem biodrowym, urazy łąkotek, zerwanie więzadeł.
 • Zaleca się regularne stosowanie preparatu przez dłuższy okres czasu (minimum 3 miesiące).
 • Zalecane dzienne spożycie: 1 saszetka dziennie po rozpuszczeniu w 100 ml wody
 • Cena +/- 13,70 PLN

Składniki

 • hydrolizat kolagenu Fortigel* (*kolagen pochodzenia wołowego (B) lub wieprzowego (P)
 • kwas L-askorbinowy (witamina C)

 

3. MOLEKIN D3 + K2 ****

Produkt przeznaczony dla osób dorosłych, zawierający witaminę D3 w dawce 2000 j.m. oraz mikrokapsułkowaną witaminę K2 (menachinon – MK-7) dla uzyskania wysokiej stabilności i biodostępności.

 • Witaminy D i K pomagają w utrzymaniu zdrowych kości.
 • Zalecane spożycie: 1 tabletka dziennie
 • Cena +/- 19,99 PLN

Składniki:

 • substancje wypełniające: izomalt i celuloza
 • menachinon-7 (witamina K)
 • cholekalcyferol (witamina D3)
 • substancja przeciwzbrylająca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych
 • otoczka (substancje zagęszczające: hydroksypropylometyloceluloza i hydroksypropyloceluloza
 • substancja wiążąca: talk
 • barwnik: E171

 

4. ARTHRON COMPLEX ***

ARTHRON Complex to suplement przeznaczony dla osób prowadzących aktywny tryb życia, a także dla wszystkim osób (także starszych), które zmagają się z problemami ze stawami.

 • Stosowanie: Dorośli 2–3 tabletki dziennie, najlepiej rano, popijając wodą.
 • Opakowanie: 90 tabletek
 • Cena +/- 39,99. PLN

Składniki

 • siarczan glukozaminy
 • siarczan chondroityny
 • fosforan diwapniowy (substancja wiążąca)
 • celuloza mikrokrystaliczna (substancja wypełniająca)
 • L-cysteina
 • barwniki (dwutlenek tytanu, ryboflawina, karminy),
 • hydroksypropylometyloceluloza (stabilizator)
 • substancje przeciwzbrylające (dwutlenek krzemu, sole magnezowe kwasów tłuszczowych).

 

5. COLLAFLEX ***

 • Preparat uzupełnia dietę w kolagen typu II, siarczan chondroityny, kwas hialuronowy i witaminę C.
 • Polecany jest osobom dbającym o utrzymanie prawidłowej kondycji chrząstki i kości, zwłaszcza osobom starszym i osobom aktywnie uprawiającym sport.
 • Zalecane spożycie: 1 kapsułka dwa razy dziennie
 • Opakowanie: 60 i 120 kapsułek
 • Cena: obecnie nieznana

Składniki:

 • kolagen typu II
 • siarczan chondroityny
 • kwas hialuronowy
 • żelatyna (składnik otoczki)
 • kwas L-askorbinowy,
 • substancja przeciwzbrylająca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych, inulina
 • substancja przeciwzbrylająca: dwutlenek krzemu,
 • barwnik: dwutlenek tytanu.

 

6. COLAFIT ***

 • Colafit uzupełnia niedobory kolagenu w diecie. Jest naturalnym źródłem białka. Białko zawarte w preparacie pomaga w utrzymaniu zdrowych kości.
 • Zalecane spożycie: 1 kostka dziennie
 • Przeciwwskazania: suplement nie jest wskazany dla osób nadwrażliwych na poszczególne składniki preparatu.
 • Cena +/- 44,99 PLN (60 kostek)

Składniki:

 • liofilizowany kolagen

 

7. ORTON FLEX ***

Orton Flex – suplement diety w postaci kapsułek specjalnie opracowany dla osób, które chcą kompleksowo zadbać o stawy.

ORTON FLEX jest szczególnie polecany:
– osobom aktywnym fizycznie, czynnie uprawiającym sport, które mogą być narażone na przeciążenia stawów,
– osobom z nadwagą,
– osobom starszym,
– kobietom w okresie menopauzy,
– wszystkim osobom, które chcą utrzymać sprawne i elastyczne stawy.

Zalecane dzienne spożycie: 1 kapsułka dziennie podczas posiłku

Cena +/- 17,99 PLN

Składniki

 • Siarczan glukozaminy 2KCl
 • Ekstrakt z kłącza imbiru lekarskiego
 • Witamina C
 • Hydrolizowany kolagen
 • Siarczan chondroityny
 • Kwas hialuronowy