Żyjesz w ciągłym stresie, w pogoni za kolejnymi terminami? Spędzasz dużo czasu w pozycji siedzącej lub przed komputerem? Budzisz się z uczuciem sztywności w szyi i napięcia w ramionach, a także z zawrotami głowy? Jeśli Twoja odpowiedź jest twierdząca, zalecamy lekturę niniejszego artykułu i poznaj najczęstsze przyczyny bólu szyi i ramion.

Nie ma na świecie ma prawie żadnej osoby, która choć raz w życiu nie odczuwała dyskomfortu spowodowanego bólem szyi i ramion. Szyja to niezwykle złożona i wrażliwa część naszego ciała – składa się z 7 kręgów szyjnych połączonych mięśniami i więzadłami, a jej podstawową funkcją jest poruszanie głową. Jako iż szyja i ramiona są integralną częścią jednostki funkcjonalnej, ból szyi często rozciąga się na okolice barków. To właśnie w tej strefie gromadzi się większość naszych codziennych stresów, które mogą mieć negatywny wpływ na cały organizm.

Spis treści:

 • Najczęstsze objawy bólu szyi i ramion
 • Co powoduje ból szyi i ramion?
 • Jak zmniejszyć napięcie w szyi i ramionach – naturalne metody?
 • Znaczenie profilaktyki, czyli zapobieganie bólowi

NAJCZĘSTSZE OBJAWY BÓLU SZYI I RAMION

Ból szyi i ramion jest często ignorowany do momentu, w którym staje się na tyle silny i trwały, iż może wskazywać na wiele poważnych chorób wymagających pomocy lekarza oraz odpowiedniego leczenia. Początkowo może pojawić się uczucie dyskomfortu i ból w okolicy szyi, który rozprzestrzenia się na ramiona, prowadząc do upośledzenia ruchomości głowy i innych obszarów (np. ramion). Dlatego ważne jest, aby rozpoznać prawdziwą przyczynę problemu natychmiast po pojawieniu się bólu, aby uniknąć innych objawów, do których można zaliczyć:

 • sztywność szyi lub ramion, napięcie w szyi, sztywność i ból mięśni;
 • ból rozprzestrzeniający się na inne obszary, który może prowadzić do drętwienia kończyn (np. mrowienia w rękach), a w konsekwencji osłabienia rąk i nóg;
 • bóle głowy, zawroty głowy, zaburzenia widzenia, mdłości i wymioty

Ból szyi i ramion może być stosunkowo łagodny (raczej niegroźny) lub bardzo poważny i twardy; możemy również odróżnić ostry ból od przewlekłego. Czym się od siebie różnią?

 PRZEWLEKŁY BÓL

CO POWODUJE BÓL SZYI I RAMION?

Ból szyi i ramion pojawia się w wyniku nowoczesnego stylu życia i zaniedbania własnego zdrowia. Większość przyczyn bólu szyi i ramion jest niegroźna, jednak gdy pojawi się ból, potrafi być bardzo irytujący, przeszkadzając w codziennych czynnościach.

Przyczyny bólu szyi i ramion można podzielić na 2 kategorie:

 1. Pierwsza kategoria odnosi się do zmian zwyrodnieniowych dotyczących kręgosłupa szyjnego, więzadeł i mięśni.
 2. Druga kategoria odnosi się do różnych chorób narządów wewnętrznych, które mogą powodować ból w tym obszarze.

Najczęstszą przyczyną  bólu szyi i ramion są:

 • Niewłaściwa postawa
 • Siedzący tryb życia (spędzanie dużej ilości czasu na pracy przy komputerze, oglądaniu telewizji)
 • Niewłaściwa pozycja do spania
 • Niewystarczająca aktywność fizyczna
 • Stres, zmartwienia

W przypadku wystąpienia bólu bardzo pomocne w pozbyciu się napięcia mięśniowego są:

 • Ćwiczenia rozciągające
 • Masaż
 • Kremy lub maści przeciwbólowe (Acuraflex)
 • Fizjoterapia

Ból szyi i ramion może wystąpić w wyniku urazu lub przeciążenia określonej partii mięśniowej. Jest to częstą przypadłością u sportowców, którzy są narażeni na intensywny wysiłek fizyczny. Proces starzenia się powoduje liczne zmiany zwyrodnieniowe w tkance łącznej kręgosłupa, którym towarzyszą przewlekłe procesy zapalne, powodujące silny ból szy i ramion.

Poważne, przewlekłe bóle w okolicy kręgosłupa szyjnego, rozciągające się na barki, ramiona i plecy, mogą być wynikiem nieco poważniejszych schorzeń, np:

 • Osteochondrozy szyjki macicy – choroba, która występuje nie tylko u dorosłych, ale może być obecna u młodzieży, a nawet dzieci poniżej 15. roku życia. Uszkodzenie chrząstki prowadzi do przemieszczenia się kręgów, co powoduje naprężenie naczyń krwionośnych i zakończeń nerwowych. Dzięki odpowiedniej terapii i nadzorowi medycznemu można szybko wyeliminować objawy.
 • Zapalenia stawów – prowadzi do stopniowego zużycia chrząstki, a nawet do deformacji samego stawu, powodując stały ból, który rozprzestrzenia się na szyję, plecy, ramiona i klatkę piersiową, ograniczając możliwość poruszania się.
 • Choroby zwyrodnieniowej stawów – choć na początku może objawiać się jedynie drobnym dyskomfortem podczas poruszania się, to w przypadku nieleczonej choroby pojawia się obrzęk i zaczerwienienie skóry, ból staje się silniejszy i może prowadzić do ograniczonej ruchomości stawów.
 • Przepukliny dysku – przepuklina dysku szyjnego jest zwykle spowodowana kontuzjami sportowymi, najczęściej pojawia się między 30. a 50. rokiem życia.
 • Zapalenia ścięgna (ang. tendonitis) – powoduje intensywny, tępy ból, w większości przypadków jest wynikiem urazu lub nadmiernego wysiłku fizycznego.
 • Choroby narządów wewnętrznych – choć ból w szyi i ramionach jest zwykle związany z chorobami kręgosłupa i stawów, może być również związany z chorobami narządów wewnętrznych, takich jak serce, płuca czy wątroba.

JAK ZMNIEJSZYĆ NAPIĘCIE W SZYI I RAMIONACH – NATURALNE METODY?

Ważne jest, aby ustalić dokładną przyczynę bólu, tak aby można było zastosować odpowiednie leczenie. Jaki jest najlepszy naturalny sposób na złagodzenie bólu szyi i ramion, aby móc komfortowo wykonywać codzienne czynności? Jest to oczywiście Acuraflex!

ACURAFLEX NATURALNIE ŁAGODZI BÓL I SZTYWNOŚĆ

Kapsułki i kremy Acuraflex dla lepszej mobilności, przeznaczone dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku. Unikalna, w 100% naturalna formuła wzbogacona witaminami, minerałami, antyoksydantami i ziołami, znana z silnych właściwości przeciwzapalnych i szybkiego działania w celu wyeliminowania bólu szyi i ramion. Skuteczność składników w kapsułkach i kremach Acuraflex została potwierdzona przez liczne badania naukowe. W przypadku stosowania zarówno kapsułek jak i kremu, Acuraflex jest silną i sprawdzoną metodą na zmniejszenie bólu w okolicy szyi i ramion. Pomaga również w stanach zapalnych i innych bólach kości, stawów i mięśni. Dowiedz się więcej na temat naturalnych składników oraz działania Acuraflex TUTAJ.

ROZLUŹNIA NAPIĘTE MIĘŚNIE

Kapsułki i krem Acuraflex wykonane są z całkowicie naturalnych składników o sprawdzonej skuteczności w leczeniu bólu szyi i ramion, a także innych bolesnych i niewygodnych stanów kości, stawów, mięśni i wiązadeł.

Kapsułki Acuraflex działają od wewnątrz, łagodząc długotrwałe problemy z bólami głowy i napięciem ramion. W naturalny sposób niwelują stan zapalny, pomagają zwiększyć ruchomość stawów, zapobiegają częstemu występowaniu porannej sztywności, rozluźniają mięśnie, a tym samym zmniejszają ból karku i ramion.

Więcej o kapsułkach Acuraflex przeczytasz TUTAJ.

KREM ACURAFLEX ELIMINUJE OSTRY I PRZEWLEKŁY BÓL

Krem Acuraflex należy nakładać bezpośrednio na skórę, w bolesnym, obrzmiałym, sztywnym lub obolałym miejscu. Krem cechuje się naturalnym działaniem przeciwzapalnym i przeciwbólowym. Oprócz skutecznego przeciwdziałania na ostry i przewlekły ból szyi i ramion, krem ma również pozytywny wpływ na pozostałe części ciała. Tutaj można znaleźć wszystkie zalety kremu Acuraflex.

Z kapsułkami i kremem Acuraflex pozbędziesz się bólu szyi i ramion w sposób całkowicie naturalny i bezpieczny, bez żadnych skutków ubocznych.

Kapsułki Acuraflex działają optymalnie przy równoczesnym stosowaniu kremu Acuraflex.

Więcej informacji na temat produktów Acuraflex można pocztą elektroniczną: info@acuraflex.pl. Sprawdź jak dokonać zakupu na oficjalnej stronie internetowej Acuraflex: https://acuraflex.pl

ZNACZENIE PROFILAKTYKI, CZYLI ZAPOBIEGANIE BÓLOWI

Aby zapobiec bólom szyi i ramion, przedstawiamy Państwu wskazówki, które mogą być stosowane każdego dnia.

Oto kilka przydatnych wskazówek:

 • pamiętaj o prawidłowej postawie – to ważne,
 • rób częste przerwy w pracy, lekkie ćwiczenia fizyczne i rozciąganie podczas uprawiania sportu, postępuj zgodnie z instrukcjami trenera
 • dobry wypoczynek jest niezbędny, dlatego zwracaj uwagę na jakość materaców i poduszek, na których śpisz
 • używaj wysokiej jakości suplementów diety, których składniki wpływają na zdrowie stawów i łagodzą ból (np. Acuraflex)
 • dbaj o zdrowy tryb życia (odpowiednia dieta, aktywność fizyczna, rzucenie palenia i ograniczenie spożycia alkoholu)

Ważne jest, aby nie ignorować pierwszych oznak dyskomfortu w momencie pojawienia się bólu i zasięgnąć porady lekarza, który zidentyfikuje przyczynę bólu i dostosuje odpowiednie leczenie. Pamiętaj, że ignorowanie objawów lub próby nieudanej samopomocy mogą zaszkodzić Twojemu zdrowiu.